Bu Hafta #Ne Yapsak?


Kafe-Brekkie Breakfast Club

Kruvasanları ise bize kalırsa şehrin en başarılısı! Her seferinde aynı lezzet ile bizi hayrete düşüren, üstelik de tek ürünle bunu yapabilen tam bir Avrupalı restoran. Arkada çalan keyifli müzikleri, insanın içini açan farklı dekorasyonu, güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla burası kelimenin tam anlamıyla yaşayan bir mekan. Salı-Pazar 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet veren bu keyifli mekanda, take away ise her gün 7.30’da başlıyor. Tadı damağınızda kalacak kruvasanların lezzetine varmak için en kısa sürede gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Film-303

Farklı düşüncelere sahip iki genç: Jan ve Jule. Şans eseri bir benzin istasyonunda tanışırlar. O dakikadan itibaren olacaklardan habersiz 303 isimli karavanla sonu olmayan bir yolculuğa başlarlar.

İkisi de farklı amaçlarla Atlantik kıyılarına doğru gitmek istemektedir. Jan’ın hedefinde İspanya vardır; orada gerçek babasıyla tanışmak istemektedir. Jule ise erkek arkadaşının yanına, Portekiz’e gitmektedir. Aslında en başta yalnızca Köln’e kadar birlikte seyahat etmeyi düşünmüşlerdir ama geride bıraktıkları her kilometreyle birbirlerinin dünyasını daha da ilginç bulurlar. Bu yüzden de yolları ayırmayı hep bir sonraki durağa ertelerler. Önce Fransa’ya ulaşırlar birlikte, ardından da İspanya’ya. Aralarındaki sohbet de giderek derinleşir. Birbirlerine aşık olmamak artık ikisi için de çok zordur.

Dizi-Çernobil

Hala izlememiş olanınız varsa ne izleyeceğinizi düşünmeden oturup izlemeli. Çernobil‘i gerçek halinde ve açıklayıcı olarak ele almış 5 bölümlük mini dizi. Dizide gerçek kayıtlar ve görüntüler eklendiği için nasıl korkunç bir facia olduğunu daha iyi anlamayı sağlıyor. Facianın öncesi ve sonrasını
etkili halde yansıtmış olmaları diziyi izleyenleri etkiliyor. Eğer Çernobil faciasını duymayan varsa izlemeden önce kısa bir araştırma yapmasını öneririz. İyi seyirler!

Kitap-Mecburiyet

Mecburiyet, Stefan Zweig’ın savaş karşıtı görüşlerini tekrar gözler önüne serdiği psikolojik savaşın ön planda olduğu eseridir. Kitap, ana karakter ressam Ferdinand’ın savaş sırasında askere alınmamak için İsviçre’ye kaçmasıyla başlıyor. Daha sonrasında tüm psikolojik savaşı işlerken aynı zamanda işin içine giren aşk Ferdinand’ı bir hayli zorluyor. Düşüncelerinin arkasından ne kadar gitse de yirmi milyon insanı boğan o zinciri kıramayacağını düşünür…“İkisinin de yüreği sözlerin karışıklığından, insanların yasaklarından kurtulmuş özgürlüğün içinde uçuyordu.”

Konser- Kenan Doğulu

Konser eğlencelerimize hız kesmeden Kerki Solfej’in kapsamında gerçekleşen “Park et, Seyret Konserleri” ile devam ediyoruz. Kamp sandalyeni arabanın dışına atıp konserin tadını açık havada çıkarabilirsin. Bu eşsiz deneyimi 17 Temmuz’da Kenan Doğulu konseri ile yaşayabilme fırsatın var. Hem sosyal mesafeye uygun hem de doyasıya eğleneceğiniz bir geceye hazır olun. Yenikapı’da Kenan Doğulu rüzgârı esecek!

Tiyatro-Ve Perde

İKSV, İstanbul Tiyatro Festivali’nin ilk belgesel yapımı olan Ve Perde!’yi dijital platformlar üzerinden ücretsiz olarak erişime açtı. Haldun Taner’in yaşamından kesitler; kitaplarından, gazete yazılarından ve oyunlarından bölümler yer alıyor.  Sanatçının Dün Bugün, Keşanlı Ali, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım gibi yapıtlarından seçilen bölümler, tiyatro sanatçılarının performanslarıyla belgeselde yeniden hayat buluyor. İKSV’nin youtube kanalından izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=0faunzC84v0

Sergi- Ebedi Yaz

Ebedi Yaz, geçirdiğimiz zor zamanlarda tarihe “bir buluşma ve dayanışma” örneği olarak not düşmek üzere kurgulanan bir sergi. Galeri, zorunlu olarak verilen aranın ardından salon sergilerini andıran bir yaklaşımla, çok sayıda sanatçının farklı üsluplardaki eserlerini karma bir düzende sergiliyor. 16 Haziran – 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında izlenebilecek sergide, farklı kuşaklardan sanatçıların heykel, yeni medya, fotoğraf, resim, rölyef gibi medyumlardaki eserleri yer alıyor.  Ebedi Yaz, belirsizliklerin bu döneme özgü olmadığı, her yönden yaşamımızı kuşattığı bir zamanda, durup gözlemlemenin, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere yaz boyunca gerçek mekânda ve çevrim içi ortamlarda izleyici ile buluşacak. https://www.artonistanbul.com/sergiler/ebedi-yaz


Like it? Share with your friends!

14

Bu Hafta #Ne Yapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format