Bu Hafta Evde #NeYapsak?


Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde vakit geçirmeye ve sosyal mesafeyi korumaya özen gösterelim! #EvdeKal kuralını uygulamaya devam ettiğimiz günlerde sizin için önerilerimizi derledik, keyifli okumalar!

Kitap – Sherlock Holmes Kızıl Dosya

Sir Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan Kızıl Dosya, Britanyalı hayali dedektif Sherlock Holmes ve ileride yakın arkadaşı olacak Dr. John Watson’ın tanışmalarıyla başlayan maceralar serisinin ilk kitabıdır. John Watson’ın ağzından harika betimlemeleriyle okuyacağımız bu kitap,Brixton Caddesi’nde işlenen gizemli bir cinayeti konu almaktadır. Boş bir oda, sahipsiz bir yüzük, duvara kanla yazılmış bir not, ölüm sebebi belirsiz bir ceset ve cevapsız kalmış milyonlarca soru… Okurken tüm sırları çözebilmeniz ve Sherlock’un eşsiz zihin sarayında kaybolmanız dileğiyle!

Film – Fırtına Anı

Fırtına Anı, Mirage, Oriol Paulo’nun ortak yazdığı ve yönettiği ve Adriana Ugarte’nin başrol oynadığı bir 2018 gizemli drama filmi. Film, 22 Mart 2019’da Netflix aracılığıyla 2018’de ve dünya çapında İspanya’da gösterime girdi. 9 Kasım 1989 yılında çıkan şiddetli bir fırtınayı evin camından izleyen 12 yaşındaki bir çocuk olan Nico, komşusunun evinde bir tuhaflıklar olduğunu fark eder. Evden vahşi sesler duymasının üzerine yardım etmek için eve giden Nico, komşuşu Prieto’nun karısının ölü olduğunu görür. Kendisini gören Prieto’dan kaçıp eve geri dönmeye çalışan küçük çocuk bu sırada trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Aradan geçen 25 yılın ardından Vera, eşi David ve kızları ile birlikte, Nico’nun yaşadığı eve taşınır. Genç kadın eve yerleşmeye çalışırken Nico’nun gitar çalerken çektiği kasetleri bulur. Bir süre sonra Vera, bir televizyon ve kamera aracılığıyla Nico ile iletişime geçer ve bu sayede küçük çocuğun hayatını kurtarır. Ancak Vera’nın geçmişe yaptığı bu müdahele, onun ve ailesinin hayatının değişmesine neden olur. İzlerken birçok duyguyu tadacağınızdan emin olduğumuz Fırtına Anı’nı listenize eklemeyi unutmayın deriz. 

Dizi – I Am Not Okay With This

Bu hafta dizi önerimiz, bir çırpıda keyifle bitirebileceğiniz bir dizi olan I Am Not Okey With This. 17 yaşındaki Sydney, kendini sıkıcı ve özel olmayan bir kız olarak görse de aslında keşfedemediği özel güçlere sahip. Hem de Sydney’in öfkesinden beslenen, bu yüzden kontrol altına alamadığı ve hayatı onun için zorlaştıran güçlere. Oldukça beklenmedik sonu olan Syd’in bu serüvenine en yakın arkadaşı Dina ve komuşusu Stan de eşlik ediyor. Kullanılan renkler, mekanlar ve müzikleri ile de gönlümüzü çalmış olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sergi – Dijital Sergiler

Bildiğiniz üzere Koronavirüs sebebiyle kapalı alan etkinliklerinin hepsi iptal edilmişti. Bu seriye katılanlardan biri de sergiler oldu fakat yine de evinizde uzanırken sergi gezebilirsiniz! Evde de kültür ve sanat’a doymamız için bazı siteler dijital sergiler yayınlamaya başladı. Linklerden sergilere ulaşabilirsiniz, iyi eğlenceler!

Konser – Can Oflaz

Son zamanlarda ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle birçok konser iptal edilmişti fakat evlere kapanıp kaldığımız şu günlerde hayranlarının neşesini biraz da olsa yerine getirmek isteyen sanatçılarımız Instagram ve YouTube üzerinden canlı yayında konserler vermeye başladı. Yalın’ın başlatmış olduğu bu güzel akım büyük bir ilgiyle karşılandı ve diğer ünlüler de bu akımı devam ettiriyor. Canlı konserlere katılan bir diğer isim de Can Oflaz. Kendisi 24 Mart Salı günü saat 20.00’de Instagram üzerinden konser vereceğini duyurdu. Bu tarz konserler devam edecek gibi duruyor. Kesin tarih ve saat vermeyen sanatçılarımız her an canlı yayın açabiliyor, takipte kalın!


Like it? Share with your friends!

17

Bu Hafta Evde #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format