Birileri Röportajı


Genç yaşta bir grup oluşturdunuz. Grup daha yeniyken bile belli bir kitleye ulaştınız. Böyle bir hedefle mi yola çıkmıştınız yoksa beklemediğiniz anda gelen bir ün mü oldu bu sizin için?

Tabii böyle bir hedefimiz vardı. Üretim aşamasında kendi zevklerimizi baz alarak düzenledik şarkıları ama yayın aşamasında ister istemez bir hedef belirleyip bir beklenti içine giriyorsunuz. Hiçbir müzisyen ya da grup şarkısını dinlenmesin diye yapmaz. 

Şarkılarınızın isimleri uzun ve gerçekten ilgi çekici oluyor. Seçimlerinizi bu yönde yapmanızın temel sebebi nedir?

Şarkının anlattıkları hakkında genel bir fikir vermesi için bazen uzun bir başlık belirlemek gerekebiliyor. Bunun ilgi çekici ve eğlenceli olması da artı puan. 

 “Halledebilirdik” şarkısı büyük bir patlama yaşayıp güzel bir sonuç aldı. Peki, bu beklediğiniz bir şey miydi?

Biz aslında ilk albümden en çok “Zamanın Dışında Boşluğun İçinde” dinlenir diye düşünüyorduk, “Halledebilirdik”in başarısı ondan beklediğimizin bir miktar üzerinde oldu.

Youtube’daki olumsuz yorumlardan ya da güzel yorumlardan etkilendiğiniz oluyor mu?

Olumsuz zaten tek tük oluyor, olanlar da etkilemiyor doğrusu. Bazı komik ya da eğlenceli yorumlar görüp eğlendiğimiz de iltifatlardan onore olduğumuz da oluyor. Bir de olumlu gibi yazılan olumsuzlar var ki en kötüleri onlar, açıkçası en çok onlardan rahatsızlık duyuyoruz. “Ünlü olmayın!”, “Bize kalın, sizi kimse bilmesin!”, “Biz bize iyiyiz.” gibi söylemler bizi düşündürüyor.

Yapımcılar şu an müzik dünyasına fazla hakim olmaya çalışıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Her zaman “Birileri” olarak kalabilecek misiniz?

“Birileri” olarak kalıp kalmamak şirketlerden çok tercih ve yönelimlerle ilgili bir konu; ikinci albüm için CES Yapım ile anlaştık ve bu bize bir şey kaybettirmiyor, kaybettirecek olsa zaten anlaşamazdık. 

Okuyucularımıza bir tavsiye verecek olsanız bu ne olurdu?

Sevdikleri sanatçıların, grupların konserlerine gitsinler. Müziğin iyileştirici bir güç olduğunu unutmasınlar.

Birileri Röportajı

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format