Bir Kara Cuma Daha Geride Kaldı!


Kara haber tez yayılırmış. Çok klişe bir söz ama doğru. Sonbahara girdikten sonra kovalanan kış alışverişleri, yeni sezonlar ve hiç bitmeyen kozmetikler… Kısacası eğer harcayacak paranız varsa derdiniz de var. Zaten sosyal medya biz uğraş bulalım diye hiç boş durmuyor. Sürekli peşini kovalamamız gereken indirimler, uygulamalar sunuyor bize. Biz de büyük bir minnetle, zevk alarak telefonu elimizden düşürmüyoruz. Peki, sonuç ne?

Gittim, gördüm. Saray kadar büyük AVMlerin içinde nefes alabilecek boşluk bulamadım. Hafta içinden bir gün olmasına rağmen herkes işini gücünü bırakmış, gelmiş. O kalabalığın içinde mağazaların giriş kapısını bulabilirseniz dua edin zaten. İçeri girdiğinizde yüksek dozda frekansa hazırlıklı olun. Etrafta yerleri öpen kıyafetler, tamamen birbirine girmiş reyonlar ve onların arasında can çekişen çalışanlar… Yeni yüzyılın katliam şekli bu olsa gerek. Birde en az kırk beş kişinin elinde bir yığın kıyafetle beklediği sırayı unutmamak lazım. Ya sanki normal zamanlarda bu insanlar alışveriş yapacak vakit bulamıyor. Bizim insanlarımız bu kadar meşgul çünkü bayram arifesi yerine kara cumaları bekler. Bekledikleri şey çok cazip ama…

Dükkanın kapısında kocaman reklamda yüzde elli indirim yazarken denediğim kazağın yüz on TL’den doksan beş TL’ye düşmesidir sanırsam Kara Cuma. Bahsettiğimiz indirim yüzde yirmiye bile denk gelmiyor. Asıl üzülmemiz gereken durum ise-iki gün üst üste şahit oldum-; Gratis denen dükkandaki sıranın Türkiye’nin en büyük kitapçılarından biri olan D&R’dan daha uzun bir kasa sırasına sahip olmasıdır. Bizim insanımızın beynini değil de dış görünümünü mü süslemeye ihtiyacı var yoksa beynine fazla yüklendi ve geri dönüt alamadığı için mi bu yola başvurdu?

Bir Kara Cuma Daha Geride Kaldı!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format