Beyoğlu’nda Gezersin!


1) WHITE MILL CAFE

Cihangir’in en sevilen ve en çok ziyaret edilen mekanlarından biri olan White Mill; huzur veren dinlendirici bahçesi, lezzetli ve eşsiz sunumlarıyla sizleri bekliyor. White Mill Cafe; Lonely Planet’in Virginia Maxwell tarafından hazırlanan “Istanbul Encounter (Best Of)” kitabında adından bahsettiren mekanlardan biridir. Burada yapacağınız güzel bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz.

 

2) TERKOS PASAJI

Alışveriş yapmak istiyorsanız İstiklal Caddesi birçok mağazaya ev sahipliği yapıyor. Eğer biraz daha makul fiyatlarda bir alışveriş hayal ediyorsanız; Terkos Pasajı’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

3) PERA MÜZESİ

Beyoğlu’na geldiyseniz birçok sergiye ev sahipliği yapan, sanat kokan Pera Müzesi’ni gezmeden geçmek olmaz. Ziyaret saatleri ve girişi ücretlerine dair bilgileri Pera Müzesi’nin sayfasından bulabilirsiniz.

 

4) FRANSIZ SOKAĞI

Fransız Sokağı; Fransız ve Türk kültürünün karışımıyla oluşmuş harika atmosferiyle sizleri karşılıyor. Sokağın sağı, solu kafelerle dolu. Gündüzleri kahve molası ve tatlı sohbetler için ziyaret edilen sokak; geceleriyse hemen  her kafeden yükselen canlı müzik sesleri ve rengarenk ışıklarıyla ziyaretçileri çekiyor.

 

5) GALATA KULESİ

Ahh Galata, aşıklara ev sahipliği eden Galata! Galata Kulesi’nin eşsiz güzelliği etrafında bulunan kafelerin birinde öğle kahvenizi yudumladıktan sonra; Galata’nın en tepesinden şehri izleyebilirsiniz.

 

6) Bİ’DAHA MEYHANE

Taksim Pera’da açılan Bi’Daha, yeni nesil yemekli, müzikli eğlence sloganıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Hafta sonları DJ performansıyla hareketlenen mekanda eğlencede sınır yok. Menüsünde balıktan ızgaraya, ara sıcaklardan salatalara her damak zevkine hitap eden tatlar mevcut.

 

7) MİKLA RESTAURANT

Mikla Restaurant dünyanın en iyi 100 restoranı arasına adını yazdırmıştır. Mikla; İstanbul’un eşsiz manzarasını gözler önüne seriyor. Yemeklerinin lezzetineyse diyecek laf yok. Pazar günler hariç çalışma saatleri 18:00-02:00 olup, Pazar günleri kapalıdır.

 

8) LİTERA RESTAURANT

Litera; İstanbul Boğazı, Marmara Denizi, Tarihi Yarımada ve Haliç’in birleştiği noktayı en iyi açıdan görmekte olup, Adalar ve daha fazlasına sahip geniş manzarası ile sıra dışı bir mekân. İşletme dört mevsim bu manzarada açık ve kapalı alanda hizmet vermektedir. Yiyecek mönüsünde Dünya mutfağından lezzetlere yer vermiş olup, Şarap ile buluşturduğu lezzetleri başta Alman ve Avusturya mutfağından çeşitlemeler sunar.

 

9) ÇİÇEK PASAJI

Geceye enerjisi kalanlar burada mı? Aradığınız her lezzete ve birçok farklı konseptte mekana ulaşabileceğiniz Çiçek Pasajı’na bekleniyorsunuz. Keyifli müzikleri ve güzel atmosferiyle günün yorgunluğunu atabileceksiniz.

 

Beyoğlu’nda Gezersin!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format