Başka Bir Şey’den Bahsediyorlar


Plazalar, holdingler, şirketler… Hepinizin aklına bu kelimeleri duyduğunuzda beyaz yakalı, sert kimlikli yöneticiler, başkanlar geliyor olmalı ama bugün, bu yazıda başka bir noktadan bakacağız onlara. Sizlere bu yazımda 2009 yılında kurulan Edelkrone isimli kamera aksesuarları üreten bir şirketten bahsetmek istiyorum.

İnovasyonu ve yeniliği her zaman en ön planda tutan vizyoner bir marka olarak Türkiye’de en çok patenti olan şirketlerden bir tanesi. Şirketin kurucusu olan Kadir Köymen ise Nottingham Üniversitesi’nde makine mühendisliği ve işletme eğitimi almasının yanında sürekli kısa filmler çeken, sinemaya gönülden bağlı bir karakter. YouTube’da “Başka Bir Şey” başlığı altında videolar paylaşan Kadir Köymen ve ekibi, alanlarında ne kadar farklı ilerlediklerini, yeni fikirlere ne kadar önem verdiklerini ve çalışma ortamının çalışanların motivasyonuna uygunluğuna göre nasıl düzenlenmesi gerektiğini göstererek bu konularda adeta ders veriyorlar.

Kadir Köymen’e göre “İnsanlar problem çözme peşinde değil. Probleme saplantı derecesinde odaklanmalıyız. Önemli olan fikir değil, ürün değil problem.” Projelerde ilerleme yöntemlerinin ve kilit noktalarının “problem”e odaklanmak olduğundan bahsediyor. Herkesin bu insanların anlatmaya çalıştığı şeye kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum çünkü onlar alışılandan farklılar, onlar; Başka Bir Şey’den bahsediyorlar.

Başka Bir Şey’den Bahsediyorlar

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format