7 Maddede 08.03.2015


8 Mart Dünya Kadınlar Günü, yurdun dört bir yanında her yıl olduğu gibi büyük yankı uyandırdı. Danslar edildi, yürüyüşler yapıldı ve en çok da sosyal içerikli mesajlara bugün her zamankinden fazla yer verildi.

İşte bugüne dair yansıyanlar:

1) Ankara Üniversitesi Genç Filarmoni Orkestrası ve Çoksesli Korosu, Ankara Kızılay Meydanı’nda kadınlar için müthiş bir flashmob gösterisi hazırladı.

2) Yine Ankara’da kadınlar Kurtuluş Parkı’ndan, Kızılay Meydanı’na yürüdüler.

1

3) İstanbul’da da Kadıköy ve İstiklal Caddesi başta olmak üzere yürüyüşler düzenlendi.

5

4) Türkiye Futbol Federasyonu kadınlar gününü özel bir etkinlikle kutladı.

6

5) Bir süredir konuşulan, tartışmalara neden olan, sarı-beyaz mı yoksa lacivert-siyah mı olduğu konusunda bir türlü uzlaşma sağlanamayan o meşhur elbise; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir sosyal sorumluluk kampanyasının görseli oldu.

7

6) Boğaziçi Caz Korosu şiddete dur demek için #sendesöyle hashtagi ile bir video paylaştı.

7) Ayrıca Dünya Kadınlar Günü küresel web sitesi internationalwomensday.com’un 8 Mart 2015 teması: “Hayata Geçir” olarak belirlenmiş.

8

 

“Kadınların eşitliği konusunda farkındalık için, lider rolünde daha çok kadın olması, kadınların sanatta da eşit tanınması, kadınların sahip olduğu işyerlerinin artması, kadınların finansal bağımsızlığının artması, bilim, mühendislikte daha çok kadın olması ve kadınların sporda adil bir şekilde tanınması için hayata geçir” diyor.

7 Maddede 08.03.2015

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format