13. Yılın Yıldızları Sahiplerini Buldu!


Önceki gün Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yıldız İşletme Kulübü tarafından bu yıl 13.sü gerçekleştirilen Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. “Türkiye’nin En Prestijli Öğrenci Ödül Töreni” olarak anılan ve 5000 Yıldızlının oylarının kazananları belirlediği Yılın Yıldızları Ödül Töreni iş, sanat ve medya dünyasından birçok ünlü ismi buluşturdu.

Yıldızlar Geçidi

Kenan İmirzalıoğlu, Okan Yalabık, Gökhan Türkmen, Sıla, Demet Evgar, Kerem Bürsin, Serenay Sarıkaya, Farah Zeynep Abdullah ve daha birçok ünlü ismi buluşturan ödül töreninde Can Gox ve Elçin Orçun canlı performanslarıyla sahne alırlarken başarılı ve deneyimli sunucu Jess Molho ise sunuculuğu üstlendi.

Arzuhan Doğan Yalçındağ’a Üçüncü Ödül

Ödül töreninde ‘En beğenilen iş kadını’ kategorisinde Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ödülü üçüncü kez aldı ve bu ödülü ailesi, sevdikleri ve Türkiye’deki çalışan tüm kadınlar adına aldığını da dile getirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’ten ödülünü alan Yalçındağ, öğrencilere teşekkürlerini de iletti.

Rektör Prof. Dr. Yüksek’in elinden ‘En beğenilen iş adamı’ ödülünü alan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Sayın rektörümle görüştüm bana konuşmamın kısa olmasını tembih etti. Onun için bu işi 45 dakika içerisinde toparlayacağım. Hayatımda aldığım en önemli ödül. Çünkü 5 bin öğrencinin oylarıyla alındığı için hakikaten benim için çok değerli bir ödül. Hepinize çok teşekkür ederim. Öğrencilerin iş hayatı ile iç içe olmaları çok imrenilecek bir olay” dedi.

5000 Yıldızlının oylarıyla “En Beğenilen İş Adamı” seçilen Hüsnü Özyeğin, “Bu ödül benim için çok değerli. Hatta belki de hayatımda aldığım en önemli ödül.” diyerek sözlerini aktardı. Profil Dergisi’ne verdiği röportajı da hatırlatan Özyeğin başta İşletme Kulübü olmak üzere diğer herkese teşekkürlerini sundu.

Geceye “En Beğenilen İş Kadını” ödülünü almak üzere gelen Arzuhan Doğan Yalçındağ ise ödülü ailesi, sevdikleri ve Türkiye’deki çalışan tüm kadınlar adına aldığını dile getirdi. Prof. Dr. İsmail Yüksek’ten ödülünü alan Yalçındağ, ödülün kendisi için ne denli önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Şeffaf Oda adlı programıyla “En Beğenilen Kültür & Sanat Programı” ödülünü üst üste almanın gururunu yaşayan Güneri Cıvaoğlu ise duygularını şu sözleriyle dile getirdi: “Davutpaşa Kışlası’na ilk defa yedek subaylığım esnasında sürgün olarak gelmiştim. Bu sefer sürgün olarak değil de konuk olarak geliyorum. Benim İçin çok büyük bir onur.”

‘Profesyonel’ tiyatro oyunu ile “En Beğenilen Tiyatro Oyunu” ödülünü almak üzere gecede bulunan Yetkin Dikinciler ise “Siz artık öğrenci değil, talebesiniz. Kendinizden daha güzel şeyler talep edin. Hayattan ne talep ederseniz karşılığında onu alırsınız. Daha iyi, daha güzel, daha aydınlık bir gelecek talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“En Beğenilen Kadın Şarkıcı” seçilen Sıla, “Onurlandırdığınız ikinci ödülünüz. Hepinize gönülden teşekkür ederim.” Sözleriyle duygularını dile getirirken öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

“Yılın En Beğenilen Show Programı” seçilen Güldür Güldür ekibinden ödülü almak üzere gelen oyuncuların, “Tüm ekibin Yıldız Teknik Üniversitesi’ne selamı var! Bizi bu ödüle layık gördüğünüz için teşekkür ederiz.” sözleri üzerine sunucu Jess Molho da ekibe ne denli güzel bir iş çıkardıklarını belirtti.

“En Beğenilen Spor Programı” ise Ceyhun Yılmaz’ın keyifli sunumuyla gerçekleşen “21” adlı program oldu. Ödülünü almak üzere sahneye gelen Ceyhun Yılmaz, oy kullanan herkese teşekkürlerini iletti ve alkışlarla sahneden ayrıldı.

“En Beğenilen Kadın Sinema Oyuncusu” seçilen Farah Zeynep Abdullah, törendeki samimi ve sevecen tavırlarıyla öğrencilerin beğenisini kazandı. “Aslında ben de hala öğrenci sayılırım. Daha geçen yıl mezun olduğum için hala üniversiteli hissediyorum.  Yaşıtlarımdan bu ödülü almak çok güzel.” diyerek sözlerini tamamladı.

“En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu” kategorisinde eski bir Yıldızlı olan Kenan İmirzalıoğlu, en fazla oyu alarak öğrenciler tarafından ödüle layık görüldü. Öğrencilere büyük teşekkürlerini iletti ve güçlü alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı.

“En Beğenilen Sinema Filmi” kategorisinde “Unutursam Fısılda” öğrenciler tarafından ödüle layık görüldü. Ödülü almak üzere sahneye gelen Farah Zeynep Abdullah ve Kerem Bürsin, ödülü tüm ekip adına aldıklarını da sözlerine eklediler.

“En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu” seçilen Kerem Bürsin, ödülünü alırken söylediği “Birkaç yıl önce ben de öğrenciydim. Hala öğrenciyim, hayat öğrencisi.” şeklindeki esprisi salonda keyifli dakikalar yaşanmasını sağladı. Ödülü gururla aldığını belirten Bürsin, alkışlarla sahneden ayrıldı.

“En Beğenilen Dizi” ödülünü ‘Kardeş Payı’ ekibi adına almak üzere törende bulunan Seda Bakan, sahnede söylediği “Bu asık suratlı dünyada, gülmeyi seven herkes için alıyoruz bu ödülü.” sözleri ile öğrencilerden büyük alkış topladı. Ekibin diğer üyelerinin çekimler nedeniyle katılamadıklarını ve sevgilerini ilettiklerini ileten Seda Bakan, öğrencilere de teşekkürlerini sundu.

“En Beğenilen Radyo Kanalı” seçilen Power Fm’den Dj Funcky C ödülü almak üzere sahneye çıktığında kısa bir Beat Box şovu ile izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

“En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu” seçilen Serenay Sarıkaya, “2014 benim için güzel bir seneydi. 2015, umarım hepimiz için çok güzel bir sene olur. Bu ödülü öğrenci arkadaşlarımdan almak büyük bir şeref.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi ve alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı.

13. Yılın Yıldızları’nda “En Beğenilen Sabah Haber Programı” İrfan Değirmenci ile Günaydın oldu. İrfan Değirmenci, “Bu bizim 4. yıldızımız. 4 yıldızlı bir sabah haber programıyız. Yıl başında bu ödülü almamız bütün yılımıza ışık tutuyor.” diyerek ve kendisini üst üste bu ödüle layık gören tüm öğrencilere teşekkürlerini ileterek sahneden ayrıldı.

“En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncusu” seçilen Demet Evgar, ‘Soytarım Lear’ oyunundan bahsettikten sonra Shakespeare’e layık olmaya çalıştıklarını dile getirdi. “Soytarılığı görünür kıldığınız için teşekkür ederim.” sözleriyle sahneden ayrılan Demet Evgar’a büyük alkışlar eşlik etti.

“En Beğenilen Radyo Programı” seçilen Matrax, “Biz alt tabakayız.” Diye tweet atan bir öğrenciyi sahneye davet etti ve ödülünü ondan almak istedi. Salonda keyifli dakikalar yaşanırken Zeki Kayahan, sözlerini zeytin ağaçları ve İztuzu Plajı’na dikkat çekerek tamamladı.

“En Beğenilen Kadın Yazar” seçilen ‘Pembe ve Yusuf ‘ ile uluslararası bir yazar olan Canan Tan, İzmir’de yaşadığından törene telefon ile bağlandı ve duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi. “Gençlerin gücünü ardına alan insanın sırtı yere gelmez. Gücüme güç kattınız. ‘Gençler kitap okumuyor!’ diyenlere örnek gösteriyorum. Sizler çok güzel okuyorsunuz!” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“En Beğenilen Haber Spikeri” olarak seçilen Fatih Portakal ise törene video göndererek kalbinin ödül töreninde olduğunu belirtirken sevgi ve saygılarını da öğrencilere gönderdi.

13. Yılın Yıldızları’nda “En Beğenilen TV Kanalı” seçilen Star TV, “Yıldızdan aldığımız her ödül bizim için yıl boyu bir onur oluyor.” diyerek öğrencilere ve izleyicilerine teşekkürlerini ilettiler.

“En Beğenilen Reklam Filmi” seçilen Mavi, önümüzdeki dönem reklam yüzünün Kerem Bürsin olacağını belirterek öğrencilere müjdeyi vermiş oldular.

13. Yılın Yıldızları’na “En Beğenilen Şirket” olarak katılan İş Bankası, “Kendimizi ‘Türkiye’nin Bankası’ olarak nitelendiriyoruz.” yorumunu yaptılar ve alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldılar.

“En Beğenilen Erkek Şarkıcı olarak seçilen Gökhan Türkmen ise bunun alanında ilk ödül olduğunu ve kendisi için ayrı bir önemi bulunduğunu dile getirdi. Sahnede büyük alkışlar eşliğinde karşılanan Türkmen, aynı şekilde büyük alkışlarla uğurlandı.

“En Beğenilen Erkek Tiyatro Oyuncusu” olarak seçilen Okan Yalabık, “Lisedeyken, üniversitedeyken tiyatro oynayan, tiyatro kulüplerinde olan ağabey-ablalarımıza çok özenirdik. Şimdi o ağabey ve ablalardan ödül almak çok büyük bir gurur.” şeklinde hislerini dile getirdi.

İşte 2014’ün Yıldızları!

 • İş Kadını: Arzuhan Doğan Yalçındağ
 • İş Adamı: Hüsnü Özyeğin
 • Kadın Şarkıcı: Sıla
 • Erkek Şarkıcı: Gökhan Türkmen
 • Müzik Grubu: Athena
 • Ekonomist: Deniz Gökçe
 • Erkek Tiyatro: Okan Yalabık
 • Kadın Tiyatro: Demet Evgar
 • Tiyatro Oyunu: Profesyonel (Yetkin Dikinciler)
 • Erkek Sinema: Kerem Bürsin
 • Kadın Sinema: Farah Zeynep Abdullah
 • Sinema Filmi: Unutursam Fısılda
 • Erkek Dizi-Film: Kenan İmirzalıoğlu
 • Kadın Dizi-Film: Serenay Sarıkaya
 • Dizi Film: Kardeş Payı
 • Show Programı: Güldür Güldür
 • Sabah Haber Programı: İrfan Değirmenci ile Günaydın
 • Haber Spikeri: Fatih Portakal
 • Spor Programı: 21 ile Ceyhun Yılmaz
 • Sporcu: Kerem Tunçeri
 • Kültür Sanat Programı: Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda
 • TV Kanalı: Star TV
 • Şirket: İş Bankası
 • Reklam Filmi: Mavi
 • Gazete: Habertürk
 • Kadın Yazar: Canan Tan
 • Dergi: Penguen
 • Sosyal Sorumluluk Projesi: ETİ
 • Sivil Toplum Kuruluşu: KAÇUV
 • Radyo Kanalı: Power FM
 • Radyo Programı: Zeki Kayhan Coşkun

Geceye ilişkin diğer videolara ve fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

asenabanner

13. Yılın Yıldızları Sahiplerini Buldu!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format