Zirvedekiler Daima Yalnızdır


Akşam evdeki sıkılmanızı giderecek nefes kesici 5 adet zirve temalı aksiyon filmini sizler için derledik:

Touching The Void (Boşluğa Dokunmak – 2003) IMDb 8,1

Film, iki genç dağcının daha önce kimsenin tırmanamadığı ve tırmanmaya cesaret edemediği Peru’daki Siula Grande zirvesine tırmanmaya çalışırken yaşadıkları mücadeleyi konu alıyor. Başlarda iyi ve kontrollü olan tırmanışları sonrasında büyük bir hataya dönüşüyor.

Nord (Kuzey -2009) IMDb 6,7

Nord, geçirdiği sinir krizi sonrasında yıllardır yaptığı kayak sporunu bırakıp daha sakin bir yaşam amacıyla kendi içine kapanan Jomar’ı anlatan bir filmdir. Yıllar sonra Jomar, kar motosikletine binip hayatındaki bazı kararları değiştirmek için dramatik bir yolculuğa çıkar.

The Snow Walker (Karda Yürüyen – 2003) IMDb 7,4

Kanada’da yaşayan ve kendi imkanlarına yetecek bir uçakla mal taşımacılığı yapan birisinin yolu bir gün Eskimo Bölgesi’ne düşer. Orada hasta bir kızla tanışır ve hayatını değiştirecek bir olay yaşamasına neden olur.

Everest 2015 IMDb

Everest’e tırmanmakta olan iki farklı dağcı ekibinin yaşadıkları, asla akıllarında olan tırmanışla aynı olmaz. Yoğun kar yağışı ve kar fırtınası karşısında çaresiz kalan ekibin hayatta kalma mücadelesi izleyenlerin nefesini kesiyor.

127 Hours (127 Saat – 2010) IMDb 7,6

Bu film listesindeki belki de en etkileyici olan 127 Hours filmi gerçek bir olaya dayanıyor. Genç dağcı Aron Ralston, kimseye haber vermeden çıktığı bu maceradan Utah yakınlarında Moab bölgesinde büyük bir kaya parçasının arasına sıkışarak 5 gün boyunca hayatta kalmaya çalışır. İzlerken kendinizi filmin içerisinde bulacağınız bu yapı dinamizm ve heyecanı size sonuna kadar hissettirecek.

 

 

 

Zirvedekiler Daima Yalnızdır

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format