Yüzyüzeyken Konuşalım


“Belki öptüm, belki sevdim, belki senden bahsettim
Ne Farkeder?”
Son yıllarda çıkarmış olduğu albüm ve tekliler ile hepimizin beğenisini kazanan “Yüzyüzeyken Konuşuruz”, başta Kaan Boşnak’ın bir video kamera ile şarkılarını kaydedip yayınlaması ile aslında temellerini atmıştır diyebiliriz. Şarkılara gelen yoğun ilgi ile grubun elektro gitaristi Engin Sevik ile birleşerek grubun kemik kadrosunu oluşturmuşlardır. Grupta daha sonralarda yaşanan değişiklikler olsa da şu anki haliyle bas gitarda Can Tunaboylu ve davulda Can Kalyoncu ile yollarına devam etmektedirler.

“Tut elimi burdan gidelim
Olmaz demeden dinle beni bi’”
Şarkıları bakımından aslında eskiye göre alışılmışın dışında bir tarz sergileseler de, bizleri bu gruba bağlayan nedenlerden birinin samimi ve hayatın içinden olması ve hepimizin yaşadığı olayların şarkılarına bu kadar başarılı bir şekilde aktarılması olduğunu düşünüyorum. Dinlerken insana huzur veren, hem sözleri hem de müziği ile insanı şarkının içinde kaybettiriyorlar.
Yaşadıkları hikayeleri veya her insanın günlük yaşadığı olayları yalın bir dille ifade etmeye çalışan grubun söz yazarı Kaan Boşnak, benimsediği anlayışı bir röportajında “Kimi zaman şarkılara çok fazla anlam yüklenmesinin gerektiğini düşünmüyorum. Biz sadece olan şeyi olduğu gibi gösteriyoruz, klişe kullanamadan.” şeklinde ifade etmiştir.
“Boş gemiler geçiyor gönlümün kıyısından
Ruhum yorgun ve bezmiş düşman sayısından”

Ülke çapında verdiği konserler ile beraber hayran kitlesini de oldukça arttıran grup, kendinden emin adımları ile yoluna başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu kadar yaratıcı ve güzel şarkılar ortaya koyabilen insanların olduğunu bilmek ise insanı cidden umutlandırıyor. Bazı işlerin yapılmasının nedeninin sadece maddiyat değil de yapılan işe duyulan bağlılık ve tutkunun olması, cidden son zamanlarda çok sık karşılaşılan bir olay değil. Bizlere bu duyguları olabilecek en güzel şekilde aktardığı için Yüzyüzeyken Konuşuruz’a ne kadar teşekkür etsek az.
Eğer şu ana kadar bir şarkılarına denk gelmediyseniz, mutlaka şu anda açıp rastgele birini dinlemenizi öneririm. Kulaklığınızı takın, ışığınızı kapatın, sözlerin ve müziğin içinde kaybolmaya bakın.
“Madem öyle, lafı uzatmaya gerek yok
Ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin?”

 


Like it? Share with your friends!

7

Yüzyüzeyken Konuşalım

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format