UFAK TEFEK TARİH #12: Gizemli Hastane – Waverly Hills
Bugün tarihin ürpertici ve gerilim dolu olaylarının birinden bahsedeceğiz değerli okurlar. Hadi hep beraber Amerika’ya ve yaklaşık olarak 100 yıl geriye gidelim. Tüberküloz tedavisi için kurulan Waverly Hills Senatoryumu, kurulduğu dönemde Amerika’nın en donanımlı hastanesiydi. Fakat hastalığın yayılması ve hastanenin kapasitesinin düzenli olarak arttırılmasıyla hastane, hastalıkla mücadelede yeteri kadar etkili olamadı ve eski yetkinliğini kaybetti. 1961 yılında hastalığın tedavisinin bulunmasıyla da hastane kapatıldı.

Geçen süre boyunca yaklaşık 64 bin kişi hayatını kaybetmiş, şehirde hastane hakkında ürkütücü dedikodular yayılmıştı. Olayın asıl korkunç kısmı ise bundan sonra, yani hastane kapandıktan 1 yıl sonra akıl hastanesi olarak yeniden hizmete açılmasıyla başlıyor. 1962 yılında akıl hastanesi olarak açılan Senatoryum, hastaları iyileştirmek yerine farklı deneylerle onların acı çekerek ölmesine sebep oluyordu.

Hasta yerine denek olarak kullanılan insanların ölümleri de gün geçtikçe artıyordu. Hastane yönetimi, ölen hastaları dışarı çıkartmak için 150 metre uzunluğunda bir tünel yaptırtmaya karar vermişti. Tünel yapımı bittikten sonra ise birçok çalışan, ölülerin çığlıklarını, kahkalarını, gölgelerini hatta silüetlerini gördüğünü belirtiyordu. Senatoryum neredeyse Nazi Kampı’na dönüşmüş, hastane hakkında yüksek mevkilere gönderilen şikayetler ise dikkate alınmıyordu. Psikolojisi bozulan birçok çalışanda gün geçtikçe istifa ediyordu.

Olaylar sadece içeride kalmayıp, hastane dışına da yansımıştı. Senatoryum yakınında oturan yerliler geceleri hastaneden kahkahalar, çığlıklar, ve farklı sesler duyduklarını belirtiyordu. Paranormal olaylar ise özellikle hastanenin 3. ve 5. katlarında meydana geliyordu. 502 nolu odada bir hemşirenin kendisini asmasından sonra odaya giren herkes, ilk anda o hemşirenin görüntüsünü gördüğünü söylüyordu.

Bu olaylardan sonra Senatoryum kapatılma kararı aldı. O sırada şehirde birçok tüyler ürperten efsane dolaşıyordu. Senatoryum kapatıldıktan sonra yetkililer haricinde herkesin girişi yasaklandı. Şu an inceleme yapmak üzere belirli dönemlerde yalnızca araştırma ekibi gidiyor. Sanatoryumdan geriye yalnızca korkutucu hikayeler, ürpertici görseller ve cevaplanmamış sorular kaldı.

UFAK TEFEK TARİH #12: Gizemli Hastane – Waverly Hills

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format