TÜBİTAK’tan AESK’ye Ödül


TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’nın organize ettiği Efficiency Challenge Electric Vehicle – Alternatif Enerjili Araç Yarışları’na katılım gösteren Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü öğrencileri bu sene ilk kez düzenlenen otonom araç kategorisinde birinciliği kazandı.

Otonom kategorisinde araçların, 120 metrelik parkuru, yol kenarı ve sonunda bulunan engellere çarpmadan tamamlamanın mücadelesini verdiği kategoride, her ekibe üçer hak tanındı. Parkuru hatasız ve en çabuk tamamlayabilen tek takım Yıldız Teknik Üniversitesi, bu kategoride birinciliği elde etti.

TUBİTAK Efficiency Challange yarışlarında Elektromobil, Hidromobil ve Otonom kategorilerinde düzenlenen yarışta öğrencilerden alternatif enerjili ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin arttırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Üç kategoriye de katılım gösteren tek takım olan Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü öğrencileri Hidromobil ve Otonom kategorileri birincisi, Elektromobil kategorisi üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attılar. Biz de bu başarılarından dolayı Yıldız İşletme Kulübü ailesi olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü’nü tebrik ediyor ve böyle başarılarla okulumuzun adını iyi yerlere taşımalarının devamını diliyoruz.

 


Like it? Share with your friends!

7

TÜBİTAK’tan AESK’ye Ödül

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format