Sonlarıyla Hepimizi Şaşkına Çeviren 7 Ters Köşe Film


Exam – Sınav


Gizemli ve güçlü bir şirket, eleman açığını doldurmak için bir grup insanı bir odaya toplar ve onlara bir sınav hazırlar. Katılımcılara sadece kağıt ve kalem verilmiştir. Yönetici, birçok kuralı açıkladıktan sonra sınavın tek soru olduğunu ve doğru cevaplayanın işi kapacağını belirtip odayı terk eder. Fakat sorun şudur ki, ortada soru yoktur.

The Butterfly Effect – Kelebek Etkisi


Çocukluğundaki anılarıyla başı dertte olan Evan, zamanla geçmişe yolculuk yapabildiğini ve olaylara müdahale edebildiğini fark eder. Fakat gelin görün ki, yaptığı her değişiklik gerçek hayatında büyük değişimlere yol açmaktadır.

Shutter Island – Zindan Adası


Bir dedektifsiniz ve ortağınızla, bir ada üzerinde bulunan akıl hastanesinden kaçmış olan bir kadını yakalamaya gidiyorsunuz. Her şey gayet normal, yoksa değil mi?

Memento – Akıl Defteri


Karısına tecavüz edilip öldürülmüş bir adamın intikamı her yerde görebileceğimiz senaryolardan biri. Fakat ya çok nadir görülen bir hastalığı varsa karakterimizin? Tedavisi olmayan çok ileri seviye hafıza kaybı gibi…

The Prestige – Prestij


Mesleğinizde rakiplerinizin olması her zaman güzel bir şeydir. Fakat bu iki sihirbazımız arasındaki savaş artık bambaşka boyutlardadır ve birbirlerinin numaralarını çözmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Belki de ölüm bile umurlarında olmaz bu yolda.

The Shawshank Redemption – Esaretin Bedeli


Cinayet suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edilen Andy, hayatının en zor dönemlerini yaşayacağı Shawshank’a gönderilir. Hayata olan bağlılığı ve pozitif yanıyla Andy, hapishanede de birçok arkadaş edinir. Ve belki de bu sayede bize muhteşem bir final sunar.

Oldboy – İhtiyar Delikanlı

old

Oh Dae Su, ailesiyle birlikte mutlu bir hayat yaşayan sıradan biridir. Fakat bir gün kaçırılır ve gözlerini açtığında kendisini küçük ve karanlık bir hücrede bulur. Dış dünyayla tek bağlantısı olan televizyonda karısının vahşice öldürüldüğü haberini gören Oh Dae Su şok geçirir ve kendisinin bu yüzden kapatılmış olabileceğini düşünür. Tam on beş yıl sonra birdenbire serbest bırakılan Oh Dae Su, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya yemin eder.

 

 

volkanbanner

Sonlarıyla Hepimizi Şaşkına Çeviren 7 Ters Köşe Film

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format