Kahvaltının Mutlulukla Bir İlgisi Olmalı!


Kahvaltı, günün ilk ışıklarıyla hazırlanan yemektir. Kimimiz evden çıkma saatine yakın hızlıca atıştırır, kimimiz okulda veya işte geçiştirir, kimimiz de bir kase çorbayla yapar kahvaltıyı. Ama güzel bir kahvaltı denince akılda arkadaşlar veya aile için özel olarak hazırlanmış, saatlerce sohbetle harmanlanmış, kahkahalarla tamamlanmış fotoğraf karesi canlanır. Sabahın erken saatlerinde oturduğu sofradan öğleye kadar kalkamaz insan. Zaten dar zamanda nerede görülmüş kahvaltının mutluluk getirdiği. Öyle, uzun uzun çay içmeden kahvaltının tadı çıkmaz ki! Eğer kahvaltıdayken saat ne ara 14.00 olmuş demediyseniz, güzel bir kahvaltıya hiç rastlamamışsınız demektir. İşte, o muhteşem kahvaltıları yapabileceğiniz birkaç mekan…

1) Love Garden – Küçükçekmece (Kişi Başı 50 TL)

Küçükçekmece Gölü Kıyısı’nda yer alan, samimi, rahat, huzur verici, kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz harika bir yer olmasıyla beraber lezzetli yemekleri dışında hızlı servisiyle güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz, sohbet edebileceğiniz hatta sakince çalışabileceğiniz bir mekandır.

loveg

2) Van Kahvaltı Evi – Cihangir (Kişi Başı 25 TL)

İsminden de anlaşılacağı üzere kahvaltılarıyla ünlü Cihangir’de yer alan bir mekandır. Vanlı iseniz ya da Vanlı komşularınız varsa Van yemeklerinin lezzetini zaten biliyorsunuzdur. Van Kahvaltı Evi, kahvaltı çeşitliliği ve yan kahvaltı seçenekleriyle uygun fiyata güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz mekanlardan biridir.

kalemlik

3) Emel’in Bahçesi – Kilyos (Kişi Başı 40 TL)

Şehrin stresinden uzak ve eşsiz manzaralı bir mekanda güzel bir kahvaltı diyorsanız tam olarak gitmeniz gereken yer. Sıcacık ekmekleri, güzel ortamı, çalışanlarının güleryüzlülüğü  ve harika menüsüyle burada çok iyi bir kahvaltı yapmanız mümkün.

kalemlik3

4) Naga Putrika – Moda (Kişi Başı 35 TL)

Patlayana kadar yemek yiyebileceğiniz dolgun ve lezzetli menüsü olan bir mekandır. Samimi, ferah bir bahçesi vardır. Naga Putrika’da uygun fiyatlarla keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

moda

5) Emirgan Sütiş – Emirgan (Kişi Başı 35 TL)

Emirgan – Çınaraltı’nda güzel manzara karşısında keyifli bir kahvaltı yapabileceğiniz ortamdır.

kalemlik1

6) Kafe Pan – Karaköy (Kişi Başı 7 TL)

Karaköy’de popüler bir durum haline gelen kahvaltı keyfini yaşamak için Pratik Kartlılara özel %70 indirim sağlayan Kafe Pan, zengin menüsünün yanında güleryüzlü çalışanlarıyla da müşterilerine güzel bir hizmet veriyor.

kafepannnn

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Cemal SÜREYA

 

 

esrayazar

 

Kahvaltının Mutlulukla Bir İlgisi Olmalı!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format