Indie Pop’un Romantik Piyanisti: Tom Odell


2012 yılında çıkan Another Love şarkısı ile kırık kalpleri derinden etkileyen Thomas Peter Odell (sahne adıyla Tom Odell) , Lily Allen tarafından keşfedildi. Kariyerine listeleri sarsan Songs From Another Love EP’si ile sağlam bir adım atmış oldu. Aynı yıl BRIT Awards’da “Critics’ Choice” ödülünü alarak müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Şarkılarının birçoğunun sözünü ve müziğini kendisi yazıp besteleyen Tom Odell, henüz 22 yaşındayken Elton John, Billy Joel ve The Rolling Stones gibi dev isimlerle turneye çıktı.

Piyano tuşlarına döktüğü duygularıyla milyonların beğenisini toplayan Odell, “Konserlerde ekiple ve seyirciyle başından sonuna bir yolculuk içinde gibiyiz. Canlı performansları seviyorum; özellikle izleyenler tekrardan geliyorsa zaten bir dünyanın içinde birlikte var olmuş, tanışmışız demektir. Biriyle ikinci kez çıkmak gibi.” diyor. Kırgınlıklarını, heyecan ve umutlarını, bazen de öfke ve başkaldırılarını şarkılarında anlatabilmek için geçirdiği süreci “tatmin olamadığı bir huzursuzluk dönemi” olarak tanımlıyor genç piyanist. Cüretkar kelimesi en az kırılganlık ve romantizm kadar yakışıyor Tom Odell’e.

Geçtiğimiz yıl İstanbul’daki canlı performansında Türk bayrağı ile yaptığı şovuyla 3 binden fazla kişiye hafızalardan silinmeyecek bir performans sergileyen Odell, 18 Şubat 2019 tarihinde Zorlu PSM’de tekrar sevenleriyle buluşacak.

“Magnetised” ve “Sparrow” şarkılarını dinlediğinizde kendinizden bir parça bulacağınız bu performans için biletler tükenmeden göz atmanızda fayda var.

Indie Pop’un Romantik Piyanisti: Tom Odell

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format