İçinizi Isıtacak 7 Mekan


Evde çok sıkıldınız, laptopunuzu alıp dışarıda çalışmak mı istiyorsunuz? Ya da arkadaşınızla güzel bir mekanda çay veya kahve içip sohbet etmeye ne dersiniz? Bu sonbahar havalarında İstanbul’un iç ısıtan mekanlarına gidip huzur bulabilir ve yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. İşte sizler için İstanbul’un bu güzel mekanlarını derledik.

1. Türk Alman Kitabevi & Cafe – Beyoğlu

Beyoğlu’nda nadir rastlanan sakin mekanlardan biri. Keyifli bir sohbet, ders çalışmak, kitap okumak için mükemmel bir yer.

2. Dem – Beyoğlu

Tam anlamıyla çay severler için yapılmış otantik bir mekan. Yaklaşık 60 çeşit çay mevcut. Bir de çayın yanında harika kurabiyeleri yemeden geçilmez.

3. Ops – Beyoğlu

Günün her saatinde lezzetli, sağlıklı yiyeceklerin hazırlandığı açık mutfağı, taze öğütülen Julies Meinl kahvesi, dinamik ekibi ve rahat iç mimari tasarımıyla, güzel müzikler dinleyebileceğiniz bir mekan.

4. Çikolata Dükkanı – Kadıköy

Mutluluğu yakalamak isteyenler içi mükemmel bir yer. En meşhur tatlısı Asuman. Mekanın ve tatlıların esiri olabiliyorsunuz.

5. Sihirli Spatula – Üsküdar

Acıbadem Caddesi’nden Koşuyolu’na döndüğünüz sokakta kalan bir masal evi. Hem leziz pastalar hem güler yüzlü servis ile kendinizi bir masala girmiş gibi hissetiren bir mekan.

6. Balat Coffe & Guide – Fatih

Bir kahveciden çok daha fazlasıyla karşınızdalar. Haftanın sadece 4 günü (Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar) açık olan Balat’a keşfe gelen heacıbadem caddesinden koşuyoluna döndüğünüz sokakta bir masal evi lezzetli pastalar tadabileceğinizrkesi bekliyorlar. İşte mekanın sahiplerinden Balat Coffee & Guide’ın hikayesi:

“Balat’ın tarihi değerlerini tanıtmak ve Balatlı çocukların eğitimi için gelir üretmek hayalimiz vardı. Gelirin tamamı Balatlı çocukların eğitimde kullanılmak üzere hikayeli Balat fotoğraf turları ve workshoplar düzenleyeceğiz, bu konuda çok güvendiğimiz Toplum Gönüllüleri Vakfı ile işbirliği yürüteceğiz, toplumsal dönüşüm için gönüllülük yapan Balatlı gençleri destekleyeceğiz. Balat turları ve workshop tarihleri kesinleşince ayrıca duyuracağız. Momiji bebekler ve Kimma kahve çekirdekleri de kahve dükkanımızdaki raflarda yerlerini aldı. Leziz kahveler için sizleri Balat’a bekliyoruz. Dükkanımıza gelince ücretsiz Balat haritamızdan almayı unutmayın.”

7. Coffe Department – Fatih

Kahveleri ve kahvelerine ilave olarak bir de enfes brownieleri var. Balat’ta uğramanız gereken mekanların başında geliyor.


Like it? Share with your friends!

8

İçinizi Isıtacak 7 Mekan

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format