Evlerinde Son Maç


Ve NBA ile birlikteyiz. 9 Nisan’ı 10 Nisan’a bağlayan gece… NBA adına hüzün dolu bir geceydi. “30ların gecesi” diyeceğim ben ama siz 41 ve 3’ün evlerine vedası olarak da düşünebilirsiniz. D-Wade(Flash) ve Dirk Nowitzki(Alman Panzeri). Evlerinde son maçlarına çıktılar. Bu maçlarda ikisi de kendileri adına otuzar sayı üretti de bu önemli mi? Sayı atamasalar bile biz o gece ağladık zaten ekranlarımızın karşısında.

Wade; Miami’de Draft edildiği, hayatının dostu LeBron’u bulduğu, 3 kez NBA şampiyonu olduğu takımı o şehirde bıraktı. Kariyerini başladığı yerde, hiç bozmadan aynı şekilde bıraktı. Novitzki; bize sadakati, sahiplenmeyi, liderliği öğretti. 2011’de 4 süper yıldızlı takımı finallerde tek başına tozla duman edip şampiyon oldu. Dallas’ın sahip olduğu tek yüzüğü getirdi. Karakterini ortaya koydu, “Avrupa ekolü” diye bir ekolün çıkmasına yardımcı oldu. 21 sene arkadaşlar az değil. 21 sene boyunca Nowitzki o mavi formayı terletti, eline gelen her topu son topu gibi kullandı ve bize bir atış stili bıraktı. Hala o atış hareketini yaptığımda “Nowitzki!” diye bağırırım. Çoğu arkadaşım da benim gibi düşünüyor zaten. Wade bize akıl almaz değerler bıraktı. Arkadaşlık ve Perfect duo kavramlarını James ile gösterdiler.

Wade ve Nowitzki, ikisi de mükemmel oyuncular ve karakterlerdi. İkisi de hırslı ve istekli oyunculardı. Bir basketbolcu ikisini de örnek alabilir şaşırılmayacak bir şekilde. Düşünüyorum da “Daha oynayabilirler miydi?” diye. “Evet!” diyorum kendi kendime, oynarlardı ama dahası onların imajına ve kariyerine yakışmazdı. İkinize de ayrı ayrı teşekkürler Wade ve Dirk! Basketbola kattığınız her şey için, bize izlettikleriniz ve yaşattıklarınız için teşekkürler!


Like it? Share with your friends!

4

Evlerinde Son Maç

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format