Eurovision’a Özlem


Türkiye, 1975’ten 2012’ye kadar Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldı ve bu 37 yıl içinde bizim için vazgeçilmez bir şey oldu Eurovision. Ailecek veya arkadaşlarla Eurovision geceleri yapar ve heyecanla Türkiye’nin sahne almasını, oylamaları beklerdik. Özellikle Sertab Erener’in 1. olduğu gece yaşadığımız heyecan bir ayrı değil miydi?

Eurovision özellikle küçüklüğümüzün vazgeçilmeziydi. Heyecanla Türkiye’nin sırasını beklerdik. Aynı zamanda birçok güzel, ilginç şarkı dinler ve öğrenirdik. Eurovision şarkıları dinlemenin farklı bir lezzeti vardı sanki. Bir de bir ülkenin sanatçısı sahne almadan önce ülkeyle ilgili yapılan görseller çok ilgi çekiciydi. Bence Eurovision, Türkiye’nin kültürel olarak dışa açılan kapısıydı ve bizim için büyük bir şanstı.

Keşke bu yıl yine Türkiye’yi Eurovision’da görebilseydim. Yine o heyecanı yaşamayı çok isterdim.  Son olarak Eurovision’u bana bu denli sevdiren ve ilgimi çeken 5 Eurovision şarkısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

1)TÜRKİYE’NİN TEK EUROVİSİON BİRİNCİLİĞİ: SERTAB ERENER – EVERYWAY THAT I CAN

2)İSTANBUL’DAKİ EUROVİSİON BİRİNCİSİ: RUSLANA – WİLD DANCES

3)EUROVİSİON’UN EĞLENCELİ YÜZÜ: VERKA SERDUCHKA – DANCİNG LASHA TUMBAİ

4)EUROVİSİON’UN BÜYÜKLERİ: BRUNOVSKİYE BABUSHKİ – PARTY FOR EVERBODY

5)BENİM İÇİN BİR AYRI: ŞEBNEM PAKER – DİNLE

Eminim sizin de bir Eurovision listeniz vardır. Peki, listenizin aynı kalmasını mı istersiniz yoksa bu listeye yeni şarkıları ekleyebilmeyi mi? 2016’da Eurovision’a katıldığımızı görmek dileğiyle…

 

 

cagataybanner

Eurovision’a Özlem

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format