Duyunca Çok Şaşıracağınız 10 Kraliyet Geleneği


Son zamanlarda her ne kadar kraliyet ailesinin katı kuralları biraz gevşetilmiş olsa da bu zamana kadar bozulmadan süregelmiş birçok gelenekleri bulunmakta.

Kraliyet Oturuşu
Kraliyet ailesi mensupları özellikle de kadınları toplum içerisinde otururken bile çok dikkat etmek zorundalar. Kraliyet ailesindeki kadınlar otururken bacaklarını ya ayak bileğinden ya da dizinden çapraz bir biçimde birleştirerek oturmaya dikkat etmeliler.

Özel Gün Kıyafeti
Yüzlerce kıyafete sahip olsalar dahi önemli günlerde bazı aynı kıyafetleri giymeleri gerekiyor. Bunun sebebi o güne önem vermeyip eski bir kıyafeti giymelerinden kaynaklanmıyor. Halklarına karşı tutumlu gözükmek ve olası bir isyanı engelleyebilmek için özel günlerde kıyafet konusunda bilinçli olarak tekrara düştükleri görülüyor.

Kraliyet Çocukların Davranışları
Kraliyet ailesi çocuklarına daha küçük yaşlardan çok kibar davranmaları ve konuşmaları açısından eğitim veriliyor. Bu nedenle basının karşısında sürekli el sallar şekilde pozları ortaya çıkıyor.

Şapka ve Taç Takımı
Kraliyet ailesinin kadınları katıldığı davetlerde saat 18.00’e kadar şapka takmak zorunda oluyor. Saat 18.00’i geçtiğinde ise genel olarak taç takabiliyorlar. Ayrıca bu taç ve şapkalar kraliyet ailesi kadınlarına neredeyse açısı bile hesap edilerek konumlandırılıyor.

Kraliyet Çocuklarının Giyinişi
Kraliyet ailesinin küçük erkek üyeleri belli bir yaşa kadar terzi elinde dikilen şortlar giymek zorunda. Olması gereken yaşa gelene kadar mevsim fark etmeksizin pantolon giyemiyor.

Varislerin Seyahatleri
Tahtın iki varisi asla aynı uçakla seyahat edemiyor. Aslında bu büyük şirket sahiplerinde de uygulanan bir durum. Olası bir uçak kazası ya da komplo teorisine karşı -ortak ya da varis- iki kişi aynı uçağa bindirilmiyor. Çocuklar 12 yaşını geçtikten sonra kraliyet ailesinden ayrı uçakla seyahate başlıyorlar.

Kraliyet Valizi
Bir kraliyet ailesi üyesi eğer resmi bir geziye katılıyorsa yanında mutlaka bir adet cenaze töreni kıyafeti taşımak zorunda. Bunun da nedeni olası bir ölüm ve cenaze durumunda törene katılma zorunluluğunun olması.

Kraliyet Evliliği
Kraliyet üyeleri evlenmek için kraliçeden izin almak zorunda. Bilindiği üzere soylu olmayan birisiyle evlenmek günümüze kadar kraliyet ailesi açısından büyük bir sorundu. 1936 yılında VIII. Edward halktan biriyle evlenebilmek için tüm krallık haklarından vazgeçmişti.

Kraliyet Yemekleri
Yemek esnasında kraliçeyi takip etmek zorundalar. Yemeğe onunla birlikte başlayıp onunla birlikte bitirmek için özen göstermek durumunda oluyorlar.

Uyku Saati
Son olarak da saray içerisinde kraliçe odasına çekilmeden önce uyumak maalesef ki yasak.

Duyunca Çok Şaşıracağınız 10 Kraliyet Geleneği

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format