Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Berlinerci

Berlinerci, Moda’da bir tatlıcı. Almanya usulü “donut” olarak adlandırabileceğimiz ‘berliner’ belki en favori tatlınız olmayabilir ancak yanında sıcacık bir çay veya kahve ile oldukça hafif bir lezzet. Berlinerden başka tatlı satışı da var ancak adı üstünde Berlinerci’de berliner yenir diyerek özellikle çikolatalısını tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda işletmecilerinin güler yüzlülüğü ve samimiyeti tekrar tekrar gitmenizi sağlayabilir.

Film – Kral İçin Hologram

Başrolünde Tom Hanks’in oynadığı 2016 yapımı film, 54 yaşındaki Amerikalı Alan Clay’in geliştirdiği fikrini Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a sunmak üzere gençlerden oluşan bir ekiple yola çıkmasıyla başlar. Devamlı plan değiştiren kralı beklerken çöl iklimi ve yaşantısı ekibe zor anlar yaşatsa da en sonunda bunu başardıklarında başka bir problem daha vardır: Çinliler. “Kral İçin Hologram” kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir film.

Dizi – Las Chicas Del Cable

Netflix’in ilk İspanyol yapımı dizisi olan Las Chicas Del Cable, 1928 yılında Madrid’te geçiyor. 3. sezonu geride bırakan dizinin başrolü Lidia, daha özgür bir kadın olmak için çıktığı hayat yolculuğunda hiç beklemediği şeylerle karşılaşır. Bir noktada yalan üstüne yalan söyleyerek ipin ucunu kaçırmaya başlar ancak bu onu başladığı noktaya, geçmişine götürmekten alı koyamaz. Lidia, Marga, Carlota ve Angeles acaba bu zorluklara nasıl göğüs gerecektir? Eğer siz de İspanyolca dizi izlemeyi seviyorsanız, bizce bu drama dizisini izlemenin tam zamanı!

Kitap – Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer

Harvard’lı iki felsefe profesörünün kaleme aldığı bu kitap, felsefeden nefret edenlerin bile ilgisini çekebilir. Mizah yolu ile felsefe öğreten ve sevdiren bu kitaba bizce bir şans verilmeli. Mantıktan etiğe, etikten din felsefesine kadar okulda öğrenemediğiniz her şeyi bu kitapta kolayca öğrenebilirsiniz.

Sergi – Yaz Vakti

Üsküdar Nevmekan Sahil’de; fotoğraf, cam, mozaik, seramik, resim, heykel gibi farklı türlerde eserlerden oluşan sergi, 26 Haziran 2019 tarihinde misafirlerine açılmıştır. 17 Eylül 2019’a kadar ziyaret edilebilecek bu sergide sanatın çok yönlü anlatımından faydalanılmış olup aynı zamanda Türk ve Dünya kültürlerini harmanlanmış. Yolunuz Üsküdar’a düşerse muhakkak uğrayın!

Konser – Halil Sezai

Oyunculuğuyla da oldukça sevilen Halil Sezai, kendine has tarzı, sesi ve duruşuyla dinleyicinin gönlündeki yerini koruyor. Konserleriyle hayranlarıyla buluşmaya devam eden şarkıcı, hayran kitlesini de devamlı büyütüyor. Bu yaz da boş durmuyor ve konserden konsere yorulmadan koşturuyor. 23 Ağustos Cuma günü Jolly Joker Vadistanbul’da; İsyan, İçim Paramparça, Galata, Sonbahar ve daha pek çok sevilen şarkılarıyla yer alacak.

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format