Bu Hafta #NeYapsak?


Kafe – Bonobo

Bonobo, Kadıköy Caferağa’da bulunan küçük olduğu kadar oldukça sevimli kafedir. İsminin anlamı aslında bir maymun türünün adıdır. ‘Bonobo’ ismini söylerken ne kadar zorlansak da ilgi çekici olduğunu inkar etmemeliyiz. Kafenin dekorasyonunda da bu türe ait bir maymunun fotoğrafı bulunmakta. Kadıköy sokaklarında yorgunluğunuzu bir köşede atmak istiyorsanız doğru adrese ilerliyorsunuz demektir. Kahveniz ve minik lezzetli kurabiyeleriyle keyif sizin. Muhteşem kahvaltısı için de gidilmeye değer bir kafe. Kahvaltıda sundukları el yapımı mezelerin bağımlısı olacaksınız!

Dizi – Stranger Things

Bu haftaki dizi önerimiz, geçtiğimiz günlerde 3. sezonunu izleyiciyle buluşturan Stranger Things. Dizinin konusundan kısaca bahsedecek olursak küçük bir kasabada kaybolan küçük yaşlarda bir çocuk, derin bir gizemi ortaya çıkartır. Bu gizemin içinde doğaüstü olaylar, gizli deneyler ve küçük bir kız çocuğu vardır.

Netflix orijinal serilerinden biri olan Stranger Things, 9,0 IMDB puanı ile yeni döneme adeta damgasını vuruyor. Bugüne kadar yapılmış en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Stranger Things’i mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Sizi bu bunaltıcı havalardan uzaklaştırıp kendine hapsedeceğini şüphesiz söyleyebiliriz.

Kitap – Hush Hush Serisi

Alacakaranlık film serisini şüphesiz hepimiz ya duymuş ya izlemişizdir. Bu filmlerin ana konusu diyebileceğimiz insan ile insan görünümlü doğaüstü varlık aşkı görünüşe göre yeni eserlere de ilham kaynağı olmuş.

2009 yılında Becca Fitzpatrick’in kaleminden Hush Hush serisi de işte yine böyle bir yasak aşkı konu almış. 4 kitaplık bir seri olan Hush Hush, kurt adamlardan ve sıradan aşk hikayelerinden sıkılanlar için bire bir. Serinin ilk kitabı, Fısıltı ise hayatında asla aşka yer vermeyi düşünmeyen baş karakterimiz Nora’nın günahkar bir melek olan Patch ile karşılaşması ile başlar. Patch’in gülüşü ve bakışı Nora’yı baştan çıkarmak için yeterli olacaktır ancak Nora’nın bilmediği şeyler vardır.

Başarılı ve derslerine önem veren bir öğrenci olan Nora, duygularından kaçmaya çalışır. Bir gün biyoloji dersinde Patch ile sıra arkadaşı olur. O gün yaşadıkları onu tehlikeli bir aşka sürükler. Patch’i tanıdıkça tehlike kavramının aslında ne kadar eksik kaldığını öğrenecektir.

Sergi – Boğaziçi

Hafta sonları çağdaş sanat müzesine dönüşen Perili Köşk’te sergiye gitmek çok heyecan verici oluyor çünkü sadece sanata doymuyor, ayrıca Perili Köşk’ün manzarasına tanıklık ediyor ve orada olmaktan keyif alıyorsunuz. Güney Kore’nin en önemli fotoğraf sanatçılarından biri olan Boomoon, Borusan Contemporary tarafından İstanbul’a davet edilmiş ve kendisinden Boğaziçi üzerine bir çalışma yapması istenmiş. Boomoon tarafından 2018’de “Dalgaların Sonsuz Ritimleri” isimli sergisi oluşturulmuş ve sergi 9 Mart 2019’da Perili Köşk’te ziyaretçilere açılmıştır. Sergide Boğaziçi’nin sularını, ışıklarını, renklerini ve gölgelerini ortaya çıkaran soyut ve etkileyici fotoğraflar bulunmaktadır. Sanatçının çalışmaları kişiyi derin düşüncelere sürüklemektedir ve bizlere adeta suyun yaşam kaynağı olduğunu belirtmektedir. Sergiyi 25 Ağustos 2019 ’a kadar Perili Köşk’te ziyaret edebilirsiniz.

Konser – Ebru Gündeş

5 yıllık aranın ardından eşsiz albümlerine “Aşık” ile bir yenisini ekleyen Ebru Gündeş, Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde geniş repertuvarıyla sahne alacak. 19, 20, 21, 22, 23 Temmuz’da sevenleriyle buluşacak olan Gündeş, eşsiz sahnesi ve güçlü yorumuyla müzik dolu 5 gün yaşatacak. Altı yıllık aranın ardından Harbiye Açıkhava’da yaşanacak bu güzel gecelerden birine tanık olmak isterseniz bu hafta siz de yerinizi alın!
Like it? Share with your friends!

13

Bu Hafta #NeYapsak?

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format