2019 – 2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu Başlıyor!


Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Spor Toto Süper Lig sezonu, 16 Ağustos’ta oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Her sene olduğu gibi bu sene de sezona efsanevi birinin ismi verildi. 2019-2020 sezonunun ismi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Cemil Usta sezonu olarak belirlendi.

Takımlar sezona çeşitli ülkelerde kamp yaparak zorlu bir şekilde hazırlandı. Yaptıkları transferler ile taraftarlarını sevindirdi ve hedefleri doğrultusunda önemli bir yol kat etti. Ligimize bu sene de kaliteli ve dünyaca ünlü futbolcular dahil oldu. Bu sene de çekişmeli ve mücadele dolu bir sezon izleyeceğimizden şüphemiz yok.

Son şampiyon Galatasaray, bu sene de hazır ve oturmuş kadrosunun üzerine yapmış olduğu takviyelerle 23. şampiyonluğa göz kırpıyor. Geçen sene Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğuyla duble yapan Galatasaray, üçüncü şampiyonluğunu da Süper Kupa ile elde etti ve rakiplerine gözdağı verdi.

Geçtiğimiz sezona Ali Koç ile büyük beklenti içinde giren Fenerbahçe, beklediğini bulamadı. Takımlarına sahip çıkan taraftarlar desteklemeyi  bırakmayıp takımlarına gaz verdiler. Bu sene transfer döneminde sınıfı geçen Fenerbahçe, yaptıkları doğru hamlelerle şampiyonluk yarışında olacağının sinyallerini verdi.

2 senelik şampiyonluk serisini Galatasaray’a kaptıran Beşiktaş, bu sene transfer döneminde rakiplerinin aksine sessiz kaldı. Teknik direktör değişikliğiyle başlayan ardından kadrosuna güvendiğini belirten Beşiktaş, transfer döneminde para harcamak istemedi ve kadrosunu büyük ölçüde korudu.

Geçen sezon adeta gençleriyle yürüyen Trabzonspor ise bu sene hedefini şampiyonluk olarak belirledi. Kadrosuna nokta atışı takviyeler yaptı. Elindeki yıldızları korumaya çalışsa da Yusuf Yazıcı’yı Lille kulübüne göndermek zorunda kaldı.

Bu sene gerçekten de şampiyonu tahmin etmek çok zor olacak. Umarız ki fair-play kuralları çerçevesinde sakatlıkların yaşanmadığı, sadece futbol konuştuğumuz bir sezon olur.

2019 – 2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu Başlıyor!

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format