En Süper Kahramanlar Burada: The Umbrella Academy


Netflix’in yeni fantastik dizisi The Umbrella Academy izleyenler tarafından çokça beğenildi. Hatta internet platformlarında yayınlanan diziler arasında zirveye ulaştı. Eminim ki birçok yerde “Süper Kötü”, “Süper Yaşlı”, “Süper Sıradan”, “Süper Ünlü” gibi başlıkları olan dizi afişleri görmüşsünüzdür. İşte o dizi, bu dizi. Gerard Way ve Gabriel Bá imzalı aynı isimli çizgi romandan uyarlanan dizi, içeriği ve oyuncularıyla izleyiciyi kendine bağlıyor. Gelin şimdi bu orijinal yapıma birlikte göz atalım.

Olaylar 1989 yılının ekim ayında başlıyor. Dünyanın farklı yerlerindeki 43 kadın aynı gün doğum yapıyor. Bu olayın şöyle ilginç bir yanı var; kadınların hiçbiri gün başladığında hamile değildi. Devamında Sir Regenald Hargrivees isimli zengin bir adam bu özel çocukların peşine düşüyor ve yedisini evlat edinmeyi başarıyor. Farklı yeteneklere sahip olan bu çocuklarla The Umbrella Academy’i kuruyor. Suçla savaşan genç süper kahramanlar olarak ünlenen çocuklar; haberlere, dergilere konu oluyor, kahramanlıklarını anlatan çizgi romanlar üretiliyor fakat her şey güzel gitmiyor ve zamanla The Umbrella Academy dağılıyor. Hikayenin temelini öğrendikten sonra dizi günümüzde devam ediyor.

Aradan yıllar geçmiştir. Uzun zamandır görüşmeyen Hargrivees kardeşler babalarının ölümü nedeniyle bir araya gelir. Daha babalarının ani ölümünün şokunu atlatamamışken dünyanın sekiz gün sonra yok olacağını öğrenirler. Sizce The Umbrella Academy eski günlerdeki gibi tekrar bir takım olup buna engel olabilecek midir? Bunun cevabını beğenerek izleyeceğiniz dizinin sonunda öğrenebilirsiniz. Dizinin çok beğenilmesinin sebeplerinden biri de kullanılan müzikler. Dizinin atmosferine ayrı bir hava katıyor kesinlikle. Son olarak dizi bittiğinde kafamızda çok fazla cevaplanmamış soru kalıyor. Bunların cevabını da muhtemelen ikinci sezonda öğreneceğiz. Bu durumu da izleyicinin heyecanını ve merak duygusunu arttırdığı için güzel bir yan olarak nitelendirebiliriz. Başrollerini Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan ve Aidan Gallagher’ın üstlendiği The Umbrella Academy’i izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim şimdiden iyi seyirler!  

Yedi çocuk evlat edinmişti, neden altı başrol oyuncusu var acaba?

En Süper Kahramanlar Burada: The Umbrella Academy

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format